loading

1983 yılının başında iplik faaliyetine başlayan Murat Yapı Tekstil bugün geçmişten gelen tecrübesini araştırmacı ve yenilikçi yapısı ile birleştirerek üstün kalitede%100 pamuk ekru kompakt penye iplikler %100 pamuk penye melanj, pamuk-polyester melanj, polyester -viskon melanj, %100 viskon melanj ve ekru pamuk-polyester karışımlı iplikler üretmektedir.

MURAT YAPI TEKSTİL

Üretim

Murat Yapı Tekstil Edirne ve Malatya’daki üretim tesislerinde en son teknoloji ile kurulan makine parkuruyla modern tesisler arasında yer almaktadır. Üretim sürecimiz müşterilerimizden gelen siparişlerin işletmeye kabul görmesiyle başlar. Ardından büyük bir titizlikle hazırlama bölümünde istenilen kaliteyi yakalamak için gerekli hazırlıklar yapılarak makinalara girilir. Üretimi tamamlanmış iplik bobinleri 7/24 kalite kontrol elemanları tarafından tek tek kontrol edilerek sevke hazır hale getirilir. Üretim sürecimiz dışında üretimden önce ve sonra optimum verimlilik hedefimizdir. Bu kapsamda satış sonrası hizmetimizle müşteri memnuniyetinde süreklilik temel ilkelerimiz arasında yer almaktadır.

Kalite Kontrol

Müşterilerimizin taleplerine uygun kaliteli ürünler sunmak öncelikli konularımız arasında yer almaktadır. Kalite standartlarımızı yaptığımız ek yatırımlarla ve teknolojik yeniliklerle üst seviyelere taşımaktayız. Kalite kontrol sürecimiz fabrikamıza gelen bütün pamuk balyalarının istisnasız tek tek kontrolden geçirilmesiyle başlar. Ardından USTER HVI taramasına tabi tutulur. Çıkan sonuçlara göre gerekli tasnifler yapılarak makinalara girilir. Daha sonra etap etap iplik oluşumuna kadar her bölümde kalite kontrolün gözetiminde proses ilerler nihai olarak kalite kontrolden istenen uster standartları yakalandığına dair olumlu sonuç geldikten sonra üretime devamedilir .

Laboratuvar & ARGE

Son teknoloji ile donatılmış labaratuvarlarımızda müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda her türlü renk çalışmaları ve ürün gamı geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. İPLİK KONTROLÜMÜZ : uster ve tester 5 ve uster tensorapid,uster classimat ELYAF KONTROLÜMÜZ : HVI 1000 VE AFIS PRO

Galeri