loading

1983 yılının başında iplik faaliyetine başlayan Murat Yapı Tekstil bugün geçmişten gelen tecrübesini araştırmacı ve yenilikçi yapısı ile birleştirerek üstün kalitede%100 pamuk ekru kompakt penye iplikler %100 pamuk penye melanj, pamuk-polyester melanj, polyester -viskon melanj, %100 viskon melanj ve ekru pamuk-polyester karışımlı iplikler üretmektedir.

Sürdürülebilirlik

Murat Yapı Tekstil olarak sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk ve çevre konularına önem vermekteyiz. İnsan faaliyetlerinden kaynaklanan çevresel, ekonomik ve sosyal alanlarda yaşanan olumsuzlukları en aza indirebilmek  için sürdürülebilir üretim stratejisini iş modelimize  entegre ettik. Sürdürülebilir tedarik zinciri stratejimiz kapsamında hammaddemizin düşük su ve enerji ile üretilmiş, doğa dostu, organik ve geri dönüşümlü olmasına önem vermekteyiz. Ham maddelerimizi Better Cotton , Organik pamuk, geri dönüştürülmüş polyester olarak tedarik etmekteyiz.

Çevre dostu yaklaşımı ile Murat Yapı Tekstil enerji ihtiyacını yaptığı yatırımlarla %40‘ını yenilenebilir enerji ile karşılamayı hedeflemektedir.